به ریاست فرماندار شوش؛ جلسه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برگزار شد 

به ریاست فرماندار شوش؛ جلسه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوش؛ صبح روز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۲۵  جلسه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ریاست «محمود عیدانی » فرماندار شهرستان شوش و با حضور سعید پور عبدالهی معاونت توسعه و برنامه ریزی فرمانداری، یحیی میثم رئیس شبکه بهداشت و درمان شوش و دیگر مدیران دستگاه های اجرایی در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

فرماندار شوش گفت: با توجه به پایین بودن شاخص باروری در سطح کشور دولت برنامه‌های ویژه‌ای برای افزایش نرخ فرزندآوری دارد که دستگاه‌های اجرایی باید طبق دستورالعمل های ابلاغی نسبت به تبییـن و اجرای برنامه‌های آموزشی و تشویقی اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در ادامه افزود: دستگاه های متولی در این امر می توانند با استفاده از ظرفیت رسانه ها جهت اجرای برنامه‌های راهبردی دولت در ارتباط با مشوق‌های حمایتی از زوج‌های جوان و ترویج فرزندآوری در جامعه گام های موثری بردارند.

محمود عیدانی در ادامه با اشاره به میانگین سن جمعیت کشور تصریح کرد: ترغیب جوانان به ازدواج و فرزندآوری یکی از وظایف مهم دستگاه های اجرایی در حوزه توسعه جمعیتی است و این مسئله باید به جدیت مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار شوش اظهار داشت: جوان سازی جمعیت باید براساس برنامه های شاخص و مدون حمایتی از جمله خدمات درمانی، آموزشی و همچنین تسریع در روند پرداخت تسهیلات کم بهره و مناسب با شرایط اقتصادی در دستور کار قرار گیرد تا زمینه رشد و جوانی جمعیت فراهم شود.

گفتنی است در این جلسه هر یک از حاضرین در خصوص برنامه های اجرایی جوانی جمعیت نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

۲۱