کارخانه کشت و صنعت چوب با سرمایه گذاری یک شرکت آلمانی در شهرستان شوش احداث می شود.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش “رضا نجاتی” فرماندار این شهرستان در نشست با سرمایه گذار شرکت آلمانی AGT با اشاره به ثبت جهانی محوطه های باستانی شوش توسط سازمان یونسکو گفت :‌ ظرفیت گردشگری استثنایی شوش همه ساله پذیرای گردشگران زیادی از کشورهای مختلف دنیا از جمله آلمان می باشد که نشان از شرایط خوب حاکم بر کشور ایران دارد.

وی گفت: امروزه شرایط بین المللی بستر همکاری های خوبی را  برای دو کشور فراهم آورده است و ما نیز آمادگی داریم تا شرایط سرمایه گذاری در شهرستان را برای متقاضیان این امر فراهم نمایم و در این خصوص همکاری جدی را به عمل خواهیم آورد.

“نجاتی” دسترسی به بازار کشور عراق را از دیگر ظرفیت های این منطقه برشمرد و اظهار نمود: با پیگیری های بعمل آمده در آینده ی نزدیک شاهد راه اندازی بازارچه ی مرزی با کشور عراق خواهیم بود که این امر می تواند یک بازار خوب در زمینه ی صدور محصولات mdf به کشور عراق را فراهم آورد.

وی ادامه داد: از تمامی متقاضیان برای سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف گردشگری، صنایع تک محصولی، چوب  و صنایع وابسته و سایر بخش‌های اقتصادی در شهرستان شوش استقبال می‌کنیم.

فرماندار شهرستان شوش گفت: در صورت موافقت کلی این کارخانه در زمینی به مساحت ۶۰۰ هکتار با سرمایه گذاری ۶۰ میلیون یورو در شهرک صنعتی این شهر احداث می شود.

وی زمینه اشتغالزایی احداث این کارخانه را بیش از ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم عنوان کرد و افزود: منطقه شمال استان خوزستان با برخورداری از ظرفیت بالا در بخش کشاورزی ، دارای پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری در این بخش می باشد.

“نجاتی” ابراز امیدواری کرد با افزایش سرمایه گذاری و مبادلات ایران و آلمان در عرصه‌های مختلف اقتصادی این دو کشور می تواند شرکای خوبی برای هم باشند و میزان روابط بیش از پیش شود.

در ادامه “جوچن داتر” سرمایه گذار آلمانی و رییس کارخانجات صنعتی AGT آلمان از آمادگی ساخت شرکت کشت وصنعت صنایع چوب در شهرستان شوش خبر داد وگفت: این شرکت با سابقه ی بیش از ۱۵۰ سال پروژه های بزرگی را در کشورهای آلمان و ترکیه انجام داده است.

وی گفت: شوش از ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری در زمینه ی تولیدات چوب وصنایع وابسته بر خوردار است که انتظار می رود با فراهم شدن شرایط در آینده ایی نزدیک شاهد راه اندازی یک کارخانه با ظرفیت تولید ۵۵۰تن چوب در روز باشیم.

۳۴۴۷