فرماندار شوش از اختصاص مبلغ ۴۰ میلیارد ریال به طرح توسعه ی حرم حضرت دانیال نبی(ع) خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش “رضا نجاتی” فرماندار این شهرستان در بازدید از پیشرفت فیزیکی طرح جامع توسعه ی حرم حضرت دانیال نبی(ع) با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی این طرح گفت: با حمایت های استاندار خوزستان و تلاش های رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مبلغ ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات توسعه ای استان در نظر گرفته شده است.

“نجاتی” خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از ۳۰ درصد از اعتبارات تخصیصی به طرح توسعه ی حرم حضرت دانیال نبی(ع) جذب شده است که انتظار می رود طرح مذکور با قوت و شتاب بیشتری انجام شود.

فرماندار شهرستان شوش ابراز امیدواری کرد: با اختصاص این مبلغ طرح توسعه ی حرم حضرت دانیال (ع) که یکی از آرزوهای دیرینه ی مردم شهرستان می باشد،هرچه سریعتر به پایان برسد.

وی افزود:تکمیل طرح توسعه حرم دانیال نبی (ع) نقش مهمی در توسعه گردشگری مذهبی در شهرستان شوش و استان خوزستان دارد.

طرح توسعه حرم حضرت دانیال نبی (ع) در مساحت ۲۹۰۰ مترمربع در دو طبقه در مدت ۲۴ماه توسط سازمان نوسازی وتجهیز مدارس استان خوزستان در ضلع شمالی وجنوبی آستان مقدس حضرت دانیال نبی (ع) اجرا می شود.

بقعه دانیال نبی مربوط به دوران تاریخی پس از اسلام است و اثر تاریخی آن در ۲۴ شهریور ۱۳۱۰ با شماره ۵۱ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

حضرت دانیال نبی(ع)، از پیامبران الهی در قرن هفتم قبل از میلاد است که نسل وی به داوود پیامبر(ع) می رسد.

آرامگاه دانیال نبی(ع)، در ساحل شرقی رودخانه شاوور و روبروی تپه ارگ قرار دارد.

۳۴۲۱