1398/05/28
سال 1397 ، سال "حمایت از کالای ایرانی" گرامی باد.
اخبار فرمانداری شهرستان شوش

 با حضور معاون استاندار؛
آیین کلنگ زنی مدرسه ۶ کلاسه انصار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوش؛ صبح روز سه شنبه ۹۸/۰۳/۲۸ با حضور عبیات معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان، عدنان غـزی فرماندار شوش، دوستی قائم مقام بانک پارساگاد، قربانی مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان، خانم صالح پور نماینده مجمع خیرین مدرسه خوزستان و جمعی از مسئولان شهرستانی، آیین کلنگ زنی مدرسه ۶ کلاسه انصار روستای بیت خشه سلمان (سردال) از توابع بخش شاوور شهرستان شوش برگـزار شد.

گفتنی است به پیشنهاد دکتر غزی فرماندار شوش این مدرسه بنام تنها شهید روستا مزین خواهد شد.

 با حضور معاون رئیس جمهور؛
پـروژه آب شیرین کن دهستان چنانه به بهـره برداری رسیـد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوش؛ عصر روز دوشنبه ۹۸/۰۳/۲۰ با حضور سورنا ستـاری معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، عدنان غـزی فرماندار شوش، نوری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه آب شیرین کن روستای شیخ علی زامل از توابع بخش فتح المبین شهرستان شوش با اعتباری بالغ بر ۵/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال برگزار شد.

گفتنی است دستگاه آب شیرین کن روستاهای شیخ علی زامل ظرفیت تصفیه روزانه ۱۸۰ متر مکعب آب را دارد و اهالی روستاهای علی زامل ،بیت شجاع، بیت عجم ، بیت شایع ، مجید ضمدی ، بیت محارب ، بیت فرحان کبر، گریز، حسین ناهض، مزعل ضمدی از این پس می توانند از آن استفاده کنند.

با حضور استاندار خوزستان؛
همایش تجدید میثاق و بیعت با ولایت فقیه برگـزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوش؛ عصر روز یکشنبه ۹۸/۰۳/۱۲ و در آستانه ارتحال ملکوتی و جانگداز حضرت امام خمینی (ره) و انتصاب مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (دام ظله) همایش تجدید میثاق و بیعت بزرگان و معتمدین عشایر عرب شهرستان شوش و دزفول با ولایت فقیه با حضور دکتر شریعتی استاندار خوزستان، آیت الله جزایری، عدنان غزی فرماندار شوش، نوری نماینده مردم شوش در مجلس و جمعی از مسئولان استانی و محلی در مصلای شوش برگزار شد.

با حضور فرماندار؛
بسته های لوازم خانگی بین سیل زدگان روستای مگرن ۳ توزیع شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوش؛ عصر روز پنجشنبه ۹۸/۰۳/۰۹ با حضور عبیـات معاون هماهنگی امور عمـرانی استانداری خوزستان، عدنان غـزی فرماندار شهرستان شوش، جمـال پور نماینده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و جمعی از مسئولان محلی، بسته های لوازم خانگی در بین سیل زدگان روستای مگـرن ۳ (عشیره خلف) از توابع بخش شاوور توزیع شد.

گفتنی است هر بسته شامل یخچال، فرش، اجاق گاز، دو تخته پتو، ظروف تفلون و همچنین ظروف غذاخوری می باشد.

 مرتضوی نماینده نهاد ریاست جمهوری با فرماندار شوش دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی فرماندار شوش، دکتر مرتضوی نماینده نهاد ریاست جمهوری، فیوضی مدیرکل پدافند غیر عامل استان خوزستان بهمـراه جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی عصر روز سه شنبه ۹۸/۰۳/۰۷ با حضور در دفتر فرماندار شوش با دکتر عدنان غـزی در خصوص آخرین وضعیت روستاهای سیل زده دیدار و گفتگو کردند.

 پرداخت خسارت کشاورزان سیل زده از هفته آینده

استاندار خوزستان از پرداخت خسارات کشاورزان سیل‌زده از هفته آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش، نشست بررسی آخرین وضعیت روستای سیل زده مگرن ۳ با حضور دکترشریعتی استاندار خوزستان، عدنان غـزی فرماندار شوش، نوری نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان شهـرستانی ظهر روز پنجشنبه ۹۸/۰۳/۰۲ با خیرین شهرستان کاشان برگـزار شد.


عدنان غـزی در این نشست ضمن قدردانی از حضور و پیگیر مستمـر استاندار خوزستان جهت رفع مشکلات اهالی مگـرن ۳ به ارائه گـزارشی از آخرین وضعیت این اردوگاه پرداخت و گفت: با تلاشهای شبانه روزی دستگاههای اجرایی و خدمات رسان مشکلات آب، برق، راه ارتباطی، نصب وسایل سرمایشی و همچنین مراحل اداری و کارشناسی ارزیابی میـزان خسارت انجام شده و منتظر تصمیمات استـانداری و مراجع مربوطه برای پرداخت کمک هزینه ها هستیم.

همچنین استاندار خوزستان در این نشست ضمـن تشکـر از تمام دستگاهها و نهادهای کشـوری، لشکـری و مردمی که در طول این مدت در کنار هم همگام و همیار بودند گفت: استان خوزستان در این بحران اخیر که در طول ۵۰ سال اخیر بی سابقه بوده، با همدلی و حضور مردم در کنار نظام و دولت از این امتحان را با موفقیت پشت سر گذاشتند.

وی در ادامه افزود: تصمیم نهایی در خصوص بازسازی روستای مگـرن ۳ بصورت مشارکتی با خیرین کاشان توسط فرماندار شوش مورد بررسی قرار گیرد تا عملیات بازسازی این روستا آغاز شود.

غلامرضا شریعتی در ادامه اظهار داشت: امروزه یکی از مهمترین دغدغه های مناطق سیل زده آماده سازی زمینهای کشاورزی جهت کشت تابستانه می باشد که خوشبختانه شوش در این زمینه نیز از دیگر شهرهای استان پیشی گرفته و مشکل چندانی در این زمینه ندارد.

استاندار خوزستان در پایان گفت: پرداخت خسارات به کشاورزان آسیب دیده از هفته آینده آغاز خواهد شد تا کشاورزان زمینهای خود را برای کشت تابستانه آماده سـازند.

 نشست مشترک مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با مسئولان و کشاورزان شوش برگـزار شد

به گـزارش روابط عمومی فرمانداری شوش؛ صبح روز پنجشنبه ۹۸/۰۳/۰۲ نشست مشترک مسئولان محلی و کشاورزان شوش با مهندس ایزدجو مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان به ریاست دکتر عدنان غـزی فرماندار شوش و با حضور نوری نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی و جمعی از نمایندگان کشاورزان شهرستان بمنظور بررسی و رسیدگی به مشکلات حوزه ی کشاورزی در محل سالن اجتمـاعات فرمانداری این شهرستان برگـزار شد. 

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر کشور از اردوگاه سیل زدگان مگرن 3 بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوش؛ دکتر پیوندی مدیرعامل جمعیت هلال احمر کشور، دکتر عدنان غزی فرماندار شوش و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی عصر روز چهارشنبه ۹۸/۰۳/۰۱ از اردوگاه سیل زدگان مگـرن ۳ بازدید کردند و پس از آن به دعوت ساکنان اردوگاه در بین اهالی افطار خود را صرف کردند.

گفتنی است ساکنان این اردوگاه در گفتگو با مدیر عامل جمعیت هلال احمر کشور از زحمات و تلاشهای دکتر غزی فرماندار شوش و رئیس ستاد مدیریت بحران در خصوص اقدامات و خدمات رسانی های صورت گرفته در طول این مدت تشکـر و قدردانی نمودند.

 باحضور فرماندار شوش؛
جلسه ستاد بازآفرینی شوش برگـزار شد

فرماندار شوش بر لـزوم توجه به احیـای بافت فرسوده شهری تاکید کـرد.

🇮🇷به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش، جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار شوش به ریاست دکتر عدنان غـزی فرماندار شوش و با حضور اعضای ستاد بازآفرینی صبح روز دوشنبه ۹۸/۰۲/۳۰ در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار گـردید.

فرماندار شوش در این جلسه در خصوص رویکـرد ستاد باز آفرینی، سخنانی ایراد نمود و ابراز امیدواری کـرد در صورت تصویب مطالعات محلات و محدوده های نیازمند بازآفرینی شهری، بتوانیم شوش را جزء شهرهای انتخاب شده جهت تحقق این برنامه ها قرار دهیم.

وی در ادامه افزود: باید تمامی دستگاه‌های اجرایی، شهرداری‌ها، نهاد‌های فرهنگی و اجتماعی در کنار عمل به وظایف ذاتی دستگاهی خود در این محلات با همکاری مشترک نسبت به تهیه و تدوین پروژه‌های فاخری که اجرای آنها در آن محله منشاء اثر بوده و در حوزه‌های عمـرانی، زیربنایی، رفاهی، اجتماعی، معیشتی و خدمات عمومی تغییرات محسوسی را موجب می‌شوند اقدام کنند.

عدنان غـزی اظهار داشت: دستگاههای مسئول باید خارج از این برنامه به وظایف ذاتی قانونی خود در این مناطق و سکونت گاهها عمل کند و آنچه که در این طرح بیشتر مورد تاکید است همکاری مشترک میان دستگاه‌های اجرایی و خدماتی برای ایجاد تغییر و تحولی ماندگار و بهره مندی و توانمندسازی ساکنان محل از خدمات دولت در بهبود شرایط زندگی، اصلاح سیما و منظر شهری نسبت به گذشته و استفاده از ظرفیت‌های قانونی وضع شده در شهرهاست.

وی در ادامه بر لـزوم توجه ویژه به احیـای بافت فرسوده و همچنین هماهنگی و همکاری همه دستگاههای اجرایی نسبت به تنظیم و تحقق اهداف این طرح تاکید کـرد.

شهردار شوش ضمن ایراد مطالبی در خصوص اقدامات و مطالعات انجام شده، آمادگی شهرداری شوش را بعنوان دبیرخانه ستاد، جهت تحقق اهداف بازآفرینی اعلام نمود.


گفتنی است ستاد بازآفرینی شهری در راستای اجرایی کردن مفاد سند ملی راهبردی احیای بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت های فرسوده ی ناکارآمد شهری (مصوب مورخ۹۳/۰۶/۱۶ هیئت وزیران) و اهداف شورای اجتماعی کشور، بمنظور فراهم کردن توازن بین بخشی با دستگاههای ذیربط، جهت بهبود وضعیت شاخص های اجتماعی،  فرهنگی و سلامت، در محدوده ها و محلات هدف باز آفرینی شهری، تشکیل شده است و شهر شوش نیز بعنوان اولین شهر در استان خوزستان طرح جامع خود را ارائه نموده است.

با تصویب و تنظیم سند بازآفرینی که یکی از دغدغه های مهم دولت نیز می باشد، می توان نسبت به توانمند سازی بافت های ناکارآمد حاشیه ی شهرها اقدام نمود که با این اقدامات بسیاری از مشکلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را نیز حل خواهد کـرد.

 مسئول تشکل های مردم نهـاد تعـاون روستایی کشور با فرماندار شوش دیدار کـرد

جلسه هماهنگی برای برگزاری انتخابات مجمع نظام صنفی کشاورزی شوش برگزار شد

به گـزارش روابط عمومی فرمانداری شوش؛ مهندس ادیب، مسئول تشکل‌های مردم نهاد سازمان تعاون روستایی کشور، بازرگان، نماینده نظام صنفی کشاورزان کشور و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی دقایقی پیش با دکتـر عدنان غـزی فرماندار این شهرستان بمنظور هماهنگی جهت برگزاری انتخابات نظام صنفی کشاورزی در محل دفتر فرمانداری شوش دیدار و گفتگو کردند.

گفتنی است انتخابات این مجمع یکمـاه پس از این نشست هماهنگی برگـزار خواهد شد‌.

انتخابات مجمع نظام صنفی کشاورزان هر ۳ سال یکبار با حضور اعضا برگزار می‌گردد.

IFrame
فرماندار شهرستان شوش
جستجو تگ ها 
سرشماری عمومی نفوس ومسکن 95
نظرسنجی


وب سايت فرمانداري شهرستان شوش را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
ثبت نظر 
پیوندها
جستجو

آدرس ما در فضای مجازی
کاربران فعال
عضويت عضويت:
آخرين كاربر جديد آخرين ها: روابط عمومی فرمانداری شوش
روز جديد امروز جديد: 0
ديروز جديد ديروز جديد: 0
تعداد كاربر سرتاسر: 2

اعضاي فعال كاربران فعال:
ديدار كنندگان بازدید کنندگان: 2
اعضا اعضا: 0
مجموع مجموع: 2

درحال حاضر فعال در حال حاضر فعال:
پیام ها , پیشنهادات و انتقادهای خود را برای ما ارسال فرمایید
ارسال