1398/01/03
سال 1397 ، سال "حمایت از کالای ایرانی" گرامی باد.
اخبار فرمانداری شهرستان شوش

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوش، عدنان غـزی فرمـاندار شوش و مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان، حراست فرمانداری، بخشـدار شاوور، شهرداران شهـرهای تابعه و جمعی از مشاورین بانوان شهرستان روز شنبه ۹۷/۱۲/۲۵ در اولین مجمع عمـومی پارلمـان زنـان شهرستان شوش در سخنانی به جایگاه زن در اسلام اشـاره کـرد و گفت: ادیان الهی بویـژه دین اسلام، بیش از همه به احیـای شخصیت والای زن همت گمـاشته و در آیات و احادیث مختلف معصومین به جایگاه و نقش زن تاکید شده است.

فرماندار شوش در این نشست اظهـار داشت: متاسفانه فرهنگ های منحط و آداب و رسـوم غلط باعث شده تا در جـوامع بشـری شاهد انـواع ظلم و سختی بر زنان باشیم که باید این نوع فرهنگ ها به نحو صحیح اصلاح و در بین جامعه نهادینه شود

وی در ادامه افزود: جایگاه بانوان در خانواده و جامعه باید توسط زنان بدرستی تبییـن شود تا شـاهد ارتقـای جایگاه و منزلت زنان و تحکیم بنیان خانواده در سطوح مختلف جامعه باشیم.

غـزی با تاکید بر حمایت همه جانبه از پارلمان بانوان، به لـزوم تقویت زمینه های اشتغال حوزه زنان شهـرستان اشاره کرد و گفت: دولت تسهیلاتی تحت عنـوان طرح فراگیر، تسهیلات زنان روستایی و اشتغال خانگی تعریف کرده و فرمانداری شوش آمادگی خود را جهت همکاری با این قشـر جامعه اعلام می دارد.

در این نشست نیز سیده فرانک موسوی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری هدف از ایجـاد پارلمـان زنان را شناسایی و معـرفی ظرفیت های بانوان شهرستان، افزایش نقش زنان در نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری ها و ایجاد زمینه استفاده از زنان در حوزه های مدیریتی بر شمـردند.

وی خواستار نگاه جـدی به جایگاه واقعی بانوان شد و افزود: زنان ما توانمند هستند لذا باید به موضوع توان افزایی این قشـر بعنوان بخش تاثیرگذار جامعه اهتمـام بیشتری شود تا به جایگاه واقعی خود برسند.

موسوی با بیان اینکه برای رسیدن به توسعه پایدار، توجه به توانمنـدی زنان یکی از شاخص های مهم محسوب می شود اظهار کـرد: طبق برنامه دولت، بانوان باید سهم ۳۰ درصدی در پست های مدیریتی داشته باشند و این حضور می تواند در تصمیم گیری های اساسی در سطح شهرستان و استان تاثیرگـذار باشد.

مـدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با تاکید بر لـزوم حضور حداکثری بانوان در انتخـابات گفت:‌ زنان علاوه بر حضور خود پای صندوق‌های رأی، می‌توانند با ترغیب خانواده تاثیرگذار بر مشارکت مردم در انتخابات تاثیر گذار باشند.

وی در ادامه افـزود: زنان ۵۰ درصد جامعه ایران را تشکیل می‌دهند و به اندازه ۵۰ درصد جامعه دارای حق و حقوق هستند و در صورتی که پای صندوق‌های رأی حاضر شوند می‌توانند حقوق خود را استیفا کنند و با این مشارکت در تعیین سرنوشت و احقاق حقوق خود تاثیرگذار باشند.

در پایان این نشست مدیر کل امور بانوان استانداری خوزستان با اهدای لوح از همکاری خالصانه دکتر غـزی فرماندار، آل کثیر معاونت سیاسی، اجتماعی، امنیتی و صفـری مسئـول حراست فرمانداری شهرستان شوش تقـدیر بعمـل آورد.

 با حضور فرماندار شوش صورت گرفت؛

کلنگ زنی پروژه سـاحل سازی رودخانه دز

افتتاح و بهـره‌برداری از پـروژه کانون امور بانوان و پایگاه مقـاومت بسیج خواهـران

به گـزارش روابط عمومی فرمانداری شوش، ظهـر روز چهـارشنبه ۹۷/۱۲/۲۲ با حضور عـدنان غـزی فرماندار شوش، ایمـانی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از مسئولان محلی آیین کلنگ زنی و بهـره برداری از پـروژه‌ های سـاحل سـازی رودخانه دز، کانون امور بانوان و پایگاه مقاومت بسیج خواهـران در شهـر حـر برگــزار شد.

 آخـرین نشست شـورای اداری سال ۹۷ در یادمان فتح المبین برگـزار شد

🇮🇷به گـزارش روابط عمومی فرمانداری شوش، روز سه شنبه ۹۷/۱۲/۲۱ آخرین نشست شورای اداری شهرستان شوش با حضور دکتر غـزی فرماندار شهرستان، امام جمعه، دورکـوندی مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری ها استان خوزستان و اعضای شـورای تامین و اداری شهرستان در محل یادمان شهدای فتح المبین برگـزار شد.

فرماندار شوش در ابتدا ضمـن گرامیداشت یاد و خاطره معمـار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) و تمـام شهـدای انقلاب اسلامی و اهمیت توجه به زائران یادمان شهدای فتح المبین گفت: راهیان نـور محوری‌ترین رویکـرد حوزه فرهنگ است که مردم نیز با حضور مستمـر خود در مناطق عملیـاتی، هر سال اسقبـال خوبی نسبت به این جریان از خود نشان داده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه چنین استقبـالی در مناطق عملیاتی وظیفه همه مسئولان شهـرستان را سنگین‌تر می‌کند، افزود: بر این اساس باید فضای شهرستان را برای استقبال و حضور راهیان نور بیش از پیش آماده کنیم.

نماینده عالی دولت در ادامه با تاکید بر لـزوم حل مشکلات اشتغـالزایی در شهـرستان شوش به تسهیل امور اشتغـال فراگیـر اشـاره کـرد و گفت: اهميت موضوع اشتغـال و بازار كار در مسـائل اقتصادي، اجتمـاعي و فرهنگي به اندازه ای است كه بعنوان يكي از موضوعات مؤثر بر رشد اقتصادی و کاهش مشکلات بیکاری در کشـور می تواند بصورت مستقیم نقش آفرینی کند.

غـزی همچنین در خصوص ایجاد کسب و کار و فضـای امـن برای سـرمایه‌ گذاری افزود: همه دستگاه های اجرایی باید بصـورت همـاهنگ و منسجم زیر ساخت ها و بسترهای مناسب را برای جوانان فراهم کنند تا در قالب برنامه اشتغال فراگیـر با ایجـاد فرصت های شغلی به کاهش معضلات و مشکلات بیکاری کمک نمایند و زمینه رشد اقتصادی را فراهم کنند.

وی در ادامه اظهار کـرد: خوشبختانه در سال ۹۷ جذب اعتبارات اشتغـال فـراگیـر، روستایی و مشـاغل خـانگی رشد بسیـار خوبی نسبت به سالهای قبل داشته و انتظار می رود در آینده شاهـد بهره برداری از طرحهـای مختلف اشتغالزایی در سطح شهرستان باشیم.

در این نشست سایر دستگاههای اجـرایی نیـز گـزارشاتی را در حـوزه های مختلف بیان نمودند که پس از بررسی موارد مطـروحه، تصمیمات لازم اتخاذ گـردید.

در پایان این نشست نیز از علیـرضا قـربانی رئیس بانک کشـاورزی شعبه شوش دانیال (ع) با اهـدای لوح، تقـدیر بعمل آمد.

گفتنی است شعبه مرکـزی بانک کشاورزی شهرستان شوش در ارزیابی سال ۱۳۹۷ بعنوان شعبه برتر کشوری معرفی شد.🇮🇷به گـزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش؛ صبح امروز دوشنبه ۹۷/۱۲/۲۰ جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شوش به ریاست غـزی فرماندارشوش و با حضور کلیه اعضـای این شـورا در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگـزار شد.

فرماندار شوش در ابتدای این نشست ضمـن خوش آمدگویی به حاضـرین، و تاکید بر تشدید نظارت ها در حوزه رعایت بهداشت عمومی گفت: با توجه به حضور مسافـران داخلی و خارجی در ایام تعطیلات نوروزی و در جهت ارتقـای سطح کمی و کیفی بهداشت و سلامت جامعه بازرسی و نظارت ها از امـاکن مرتبط با سلامت مردم بصورت مستمر توسط کارشناسان بهداشت تشدید شود.

وی افـزود: سلامت مردم در اولويت اول امور قـرار دارد و در این راه هـرگونه کم کاری یا سهل انگاری از هیچ فرد و دستگاهی قابل قبول نیست.

در ادامه این جلسه مسئولان دستگاههای اجرایی ضمـن اعلام آمادگی خود در خدمات دهی به شهروندان و مسافران نوروزی، بدستور دکتر غـزی فرماندار شهـرستان شـوش، هر یک از اعضاء به منظور بررسی مشکلات بهداشتی موجود در سطح شهـرستان و ارائه راهکارهای مناسب در این حوزه به بحث و گفتگـو پرداختند و راهکارهایی توسط اعضای حاضر در جلسه به منظور ارتقـاء سطح بهداشت و ایجاد امنیت غذایی شهـرستان ارائه شد.

 سومین جلسه ستاد نوروزی به ریاست فرماندار شوش برگـزار شد

فرماندار شوش در این جلسه بر لزوم برنامه ریزی برای خدمات دهی مناسب به مسافران و معرفی پتانسیل های شهرستان تاکید کرد.

🇮🇷 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوش: صبح روز شنبه ۹۷/۱۲/۱۸ سومین جلسه ستاد تسهیلات سفـرهای نوروزی شهرستان شوش به ریاست دکتر غـزی فرماندار شوش و با حضور اعضای این ستاد بمنظور ارائه گزارش از آخرین اقدامات صورت گرفته توسط دستگاههای اجرایی در محل سالن جلسات فرمانداری برگـزار شد.

:diamond_shape_with_a_dot_inside:غـزی فرماندار شهرستان در این جلسه با تاکید بر لـزوم برنامه ریزی برای خدمات دهی مناسب به مسافران و معرفی پتانسیل ها و ظرفیتهای شهـرستان گفت: شهرستان شـوش از ظرفیتهای بالقوه بسیاری در حوزه های مختلف برخوردار بوده که ایام نوروز میتواند بهترین فرصت برای معرفی این ظرفیت ها باشد.

وی در ادامه افزود: محل اسکان مسافران باید در شأن و جایگاه میهمانان نوروزی باشد و نسبت به سرویس دهی مناسب اقدام و همـواره به آنهـا رسیدگی شود.

رئیس ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان اذعان داشت: شهر شوش بعنوان یک مقصد گردشگـری برای مسافران داخلی و خارجی مطرح می باشد و در همین راستا دستگاههای خدمات رسان اقدامات لازم برای آماده سازی شهـر جهت ورود مسافران نوروزی را به نحو مطلوب در دستور کار خود قرار دهند تا شاهد رضایت مسافران باشیم.

فرماندار شوش در ادامه اظهار داشت: بهبود نمـا و منظـر شهـری، مدیریت پسمـاند، رنگ آمیزی جداول، نورپردازی، ایجاد ایستگاه های راهنمـای مسافـر، کاشت گلهای فصلی، نصب المان های نوروزی، تأمین امنیت پارکهـای محل اسکان مسـافران، آذین بندی شهـرهای تابعه شوش، اجرای سفـره هفت سین، برپایی چادر اقوام ایرانی، ساماندهی و رنگ آمیزی تابلوهای راهنمای شهـری، تهیه و توزیع نقشه راهنمـا و بروشورهای معرفی ظرفیت های شوش در مبـادی شهـری باید به نحو احسن صورت گیرد.

غـزی در ادامه گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت و تعـزیزات حکومتی مکلف است با توجه به روند رو به رشد قیمت ها در جهت ایجـاد ثبات در بازار، بازرسی ها در حوزه های مختلف با دقت و جدیت اعمـال و بر نحـوه خدمات دهی و نرخ ارائه کالا نظارت بیشتری داشته باشند.

در ادامه این جلسه و پس از گـزارش مدیران از آخرین اقدامات صورت گرفته، اعضای این ستاد به ارائه نظرات و پیشنهادات برای هر چه با شکوه تر اجرا شدن برنامه های استقبال از بهار ۹۸ و خدمت رسانی مطلوب در ایام تعطیلات به مسافران و شهروندان پرداختند.

فرماندار شوش:
اجرای طرح کارورزی در مقابله با بیکاری یک امـر ضـروری است


مدیران تمام دستگاههای دولتی و خصوصی تا اوایل خردادماه باید برش طرح کارورزی شهرستان را بصورت صحیح و طبق سهمیه اجـرا نمایند.

به گـزارش روابط عمومی فرمانداری شوش، صبح روز شنبه ۹۷/۱۲/۱۱ نشست شـورای اشتغـال به ریاست غـزی فرمـاندار شوش و حضور اعضای این شـورا در محل سالن اجتماعـات فـرمانداری این شهرستان برگزار شد.


فرماندار شوش در خصوص طرح کارورزی گفت: طرح کارورزی به منظور ایجـاد زمینه‌های لازم برای بکارگیری نیروهـای تحصیل کرده با هدف مهارت آموزی و هدایت آنها به سمت بازار کار در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتمـاعی قرار گرفته شد و پس از تصویب، تمـام دستگاهها و شرکتهـای دولتی و خصوصی مکلف به اجرای صحیح این طرح در سطح کشور شده اند.


وی در ادامه اظهـار داشت: بحث کارورزی موضوعی است که در تمـام بخش‌های صنعتی و بطور کلی در تولید کشور دارای اهمیت بوده و امـروز به عنوان یکی از راهکارهای مهم در حل معضل بیکـاری از آن یاد می‌شود.

غزی افزود: با توجه به رشد آمـار بیکاری در سطح شهرستان تمام مسئولان و مدیران بخش های دولتی و خصوصی تلاش خود را برای مبارزه با بیکاری بسیج کـنند تا نیروی انسانی با سواد ما از تخصص و مهـارت کافی برای ورود به صنایع برخوردار شود.

رئیس شـورای اشتغال شهـرستان در پایان بر ضرورت و اهمیـت اجـرای طرح کارورزی تا اوایل خرداد ماه سال ۹۸ اشاره و تأکیـد کـرد.

 فرمـاندار شوش از نمـایشگاه عکس بازدیـد کـرد

به گـزارش روابط عمومی فرمانداری شوش، دکتـر غـزی فرماندار شهـرستان شوش از نمـایشگاه عکس با عنـوان "اولیـن نگـاه" بـازدید و از کلیه عـوامل آن قدردانی کـرد.

گفتنی است این نمایشگاه از ۵ اسفندماه لغایت ۱۸ اسفندماه در محـل سالـن نیایش دایر می باشد.

 در پیامی،
فرماندار شوش در پی شهادت جمعی از رزمندگان و پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان پیام تسلیت صادر کـرد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوش، 
   متن پیام تسلیت بدین شرح است:
                                                  بسم الله الرحمن الرحیم

                    *وَلَاتَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فِی سبیلِ اللّهِ أَمـواتاً بَلْ أَحیـاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یرزقونَ*


حادثه تروریستی و خونین امروز در محور خاش - زاهدان که منجـر به شهادت تعدادی از پاسداران عزیزمان شد، باعث تأثر و تألم ملت ایران شده است.


بدون شک تفکـر مسموم عـده ای منحرف و متحجر که با ریختن خون ملت بی گناه بدنبال قدرت طلبی و پیاده کردن افکار شوم و شیطانی شان هستند، از سوی ملت دلیـر و غیور اسلامی و همه آزاد اندیشان مردود و مطـرود است.

قطعا اينگـونه حوادث مردم ايران را در پيگيـري آرمانهاي خود مصمم‌تر مي كند و مسئولين كشور با تأسي به خون شهدای گـرانقدر و ديگـر عـزیزان این حادثه كه به فيض شهادت رسيدند، براي اقتـدار كشور كه اين روزها از سـوي استكبار بزرگ، امريكا و متحدانش به نشانه رفته است، تلاششان را دو چندان خواهند كـرد و انتقـام خـون شهـداي خود را خواهند گرفت.

اینجانب ضمـن محکوم کـردن این حمله تروریستی، شهادت جمعی از دلاوران و سلحشوران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی تروریستهای کـوردل را به ملت شریف ایران، مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهوری و همه خانواده‌های معـزز این شهدای والا مقام تبـریک و تسلیت می‌گویم و برای مجـروحان این حادثه تروریستی شفـای عاجل را از درگاه خدای متعال آرزومندم.

با حضور غـزی فرماندار شوش نشست شورای هماهنگی و جذب سرمایه گذار آغاز شد


به گـزارش روابط عمومی فرمانداری شوش، روز چهارشنبه ۹۷/۱۱/۲۴ نشست شورای هماهنگی سرمایه گذاری جهت بررسی طرحهای اشتغالزایی پایدار با حضور دکتـر غـزی فرماندار شهـرستان شوش، نـوری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، خسروانی مدیرکل امور اقتصادی و سرمایه گذاری استانداری، نظری مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، موسوی مدیرکل میراث فرهنگی، مهدوی مدیرکل امور دام و جمعی از مسئولان محلی در محل سالن اجتماعات شرکت کشت و صنعت میان آب آغـاز شد.

با حضور غـزی فرماندار شوش نشست شورای هماهنگی و جذب سرمایه گذار آغاز شد


به گـزارش روابط عمومی فرمانداری شوش، روز چهارشنبه ۹۷/۱۱/۲۴ نشست شورای هماهنگی سرمایه گذاری جهت بررسی طرحهای اشتغالزایی پایدار با حضور دکتـر غـزی فرماندار شهـرستان شوش، نـوری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، خسروانی مدیرکل امور اقتصادی و سرمایه گذاری استانداری، نظری مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، موسوی مدیرکل میراث فرهنگی، مهدوی مدیرکل امور دام و جمعی از مسئولان محلی در محل سالن اجتماعات شرکت کشت و صنعت میان آب آغـاز شد.

IFrame
فرماندار شهرستان شوش
جستجو تگ ها 
سرشماری عمومی نفوس ومسکن 95
نظرسنجی


وب سايت فرمانداري شهرستان شوش را چگونه ارزيابي مي كنيد؟
ثبت نظر 
پیوندها
جستجو

آدرس ما در فضای مجازی
کاربران فعال
عضويت عضويت:
آخرين كاربر جديد آخرين ها: روابط عمومی فرمانداری شوش
روز جديد امروز جديد: 0
ديروز جديد ديروز جديد: 0
تعداد كاربر سرتاسر: 2

اعضاي فعال كاربران فعال:
ديدار كنندگان بازدید کنندگان: 5
اعضا اعضا: 0
مجموع مجموع: 5

درحال حاضر فعال در حال حاضر فعال:
پیام ها , پیشنهادات و انتقادهای خود را برای ما ارسال فرمایید
ارسال